Оголошення

Оцінка водності основних річок України за 15 днів червня 2020 року

Оцінка водності основних річок України за 15 днів червня 2020 року

Український Гідрометцентр виконав оперативну оцінку водності основних річок України за 15 днів червня 2020 р. у створах діючих гідрологічних постів з метою оцінювання настання (ймовірності настання) маловоддя (гідрологічної посухи) на річках, гідрологічний режим яких впливає на роботу водозалежних секторів економіки та водозабезпечення населення України.

Середні за 15 днів червня витрати води оцінені, порівняно з червневою нормою, а також з нормами найбільш маловодного місяця у період межені.

Внаслідок достатньої кількості дощів, які випадали у травні і першій половині червня, водність більшості річок, порівняно з травнем, не зменшилася. Навпаки, витрати води збільшилися (порівняно з минулим місяцем): на річках Карпат, Західному Бузі, притоках Прип’яті – у 2,0 - 2,5 рази, на Південному Бузі, частково на Сіверському Дінці,  окремих притоках Середнього Дніпра – у 1,2-1,7 рази.

Такі обставини певною мірою пом’якшили гідрологічні умови на багатьох водних об’єктах.

Середні за 15 днів місяця витрати води річок Прип’ять, Десна, Рось, Південний Буг (у верхів’ях), Дунай (українська ділянка), бічний приплив до Кременчуцького водосховища склали менше 50 % червневої норми; решти рівнинних річок – були близькими та дещо більшими за місячну норму.

Порівняно з середніми показниками найбільш маловодних місяців меженного періоду, водність річок за 15 днів місяця була більшою за них. Але ще залишається в межах 30-50 % норми наймаловоднішого місяця літньо-осінньої межені у верхів’ї Південного Бугу, Росі, по боковому припливу до Кременчуцького водосховища.

Таким чином, станом на середину червня гідрологічна ситуація на переважній більшості річок України покращилася і її подальший розвиток буде залежати від режиму випадіння дощів та їх кількості. Проте, враховуючи багаторічні тенденції, не зникає ймовірність формування періодів низької водності влітку - восени з можливими негативними наслідками для різних секторів економіки, населення і довкілля.