Мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення є частиною єдиної транспортної системи. З причин багаторічного недофінансування, стан автомобільних доріг загального користування місцевого значення є незадовільним.
Спеціалістами ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» проводиться регулярна перевірка стану доріг та штучних споруд, на предмет уражених ямковістю, визначення аварійно небезпечних та тих, що потребують термінового капітального, поточного середнього ремонтів.
З метою визначення пріоритетів у реалізації заходів з відновлення автомобільних доріг загального користування місцевого значення та штучних споруд, відбудова та реновація яких проводитиметься в 2020-2022 роках, 30 липня 2019 року головою Вінницької обласної державної адміністрації було підписане Розпорядження №561 «Про затвердження пріоритетних напрямів з відновлення автомобільних доріг загального користування місцевого значення».
Спеціалістами ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» та управлінням дорожнього господарства Вінницької обласної державної адміністрації проведено протягом серпня поточного року комплексне обстеження та здійснено оцінку якості транспортно-експлуатаційного стану доріг та штучних споруд, за результатами чого буде прийнято рішення щодо планування необхідних робіт з урахуванням їх існуючого експлуатаційного стану у 2020-2022 роках.
Рішення прийматиметься відповідно до основних критерій визначення пріоритетних напрямів, серед яких :
- маршрутний принцип, який передбачає право на першочерговий ремонт доріг місцевого значення між адміністративним центром та населеними пунктами області для забезпечення транспортного сполучення між ними;
- середньострокове планування відновлення доріг загального користування місцевого значення на основі науково-обґрунтованих методик та нормативів, визначених СОУ 42.1-37641918-071:2018, методів та підходів, встановлених ДСТУ 8747:2017 «Автомобільні дороги. Види та переліки робіт з ремонту та експлуатаційного утримання»;
- реалізація об’єктів, роботи на яких розпочато у попередні роки;
- забезпечення доступності соціальних, культурних, освітніх і медичних послуг для населення області;
- комплексний підхід до відновлення транспортно-експлуатаційних показників штучних споруд;
- активізація інноваційної та науково-технічної діяльності в дорожньому господарстві області, застосування ефективних та економічних підходів до виконання робіт з застосуванням місцевих матеріалів та альтернативних технологій.
Реалізація пріоритетних напрямів відновлення автомобільних доріг загального користування місцевого значення розрахована на 3 роки.
Слід зазначити, що джерелом фінансування відновлення доріг є субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг та штучних споруд.
У Вінницькій області 880 автомобільних доріг загального користування місцевого значення протяжністю 7,5 тисяч кілометрів (154 обласні дороги протяжністю 3,4 тис. км та 726 районних доріг протяжністю 4,1 тис. км).