Одним з основних завдань ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» є контроль якості виконання ремонтних робіт.
Будівництво та ремонт автомобільних доріг вимагає суворого дотримання вимог державних стандартів, тому питання контролю якості матеріалів та укладеного асфальтобетону на дорогах загального користування місцевого значення для Підприємства є пріоритетним.
На початку 2020 року почала функціонувати і здійснювати контроль на дорогах, де проводяться ремонтні роботи створена Підприємством Лабораторія з контролю якості виробництва.
Лабораторія працює на основі Свідоцтва про атестацію на підтвердження технічної компетентності, при проведенні вимірювань у відповідності до вимог ДСТУ ISO 10012:2005, виданого Державним підприємством «Вінницький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».
Лабораторія укомплектована кваліфікованими працівниками з досвідом роботи 7 років.
Структурний підрозділ оснащений всім необхідним обладнанням для ефективного та професійного контролю за якістю будівельних матеріалів, які застосовуються під час капітального та поточного середнього ремонтів дорожньої інфраструктури Вінницької області та автомобілем.
Лабораторія з контролю якості виробництва спеціалізується на випробуваннях дорожньо-будівельних матеріалів та асфальтобетонних сумішей на різні параметри згідно діючих державних стандартів. Випробування здійснюється на повірених приладах, із занесенням відповідних результатів до журналів проведення випробувань.
Одним з етапів контролю якості є випробування зразка асфальтобетонної суміші для перевірки зчеплення між шарами дорожнього одягу та якості використаного будівельного матеріалу. Вимірювальні можливості лабораторії дозволяють визначати наступні показники: фізико-механічні показники асфальтобетону (пористість мінерального кістяка та залишкова пористість, водонасичення, границя міцності при стисканні (за температури 50 °С, 20 і 0 °С), та коефіцієнт довготривалої водостійкості або коефіцієнт водостійкості за експрес-методом), динамічний модуль пружності, коефіцієнт ущільнення, зерновий склад мінеральної частини асфальтобетонної суміші, орієнтовний вміст в’яжучого тощо.
При виявленні порушень технології виконання робіт – підряднику надається припис на призупинення робіт до усунення за власні кошти встановлених недоліків.