Оголошення

Гідрометеорологічні умови на період з 28 травня по 31 травня 2021 року

Гідрометеорологічні умови на період з 28 травня по 31 травня 2021 року

За повідомленням Вінницького обласного центру з гідрометеорології на період з 28 травня по 31 травня 2021 року, на Вінниччині утримається температурний режим близький до норми,  очікуються короткочасні дощі, грози, місцями град та шквали.

28 травня вдень: Хмарно з проясненнями, часом дощ, місцями значний, гроза, місцями град. Вітер південно-східний, 7-12 м/с, місцями шквал 15-20 м/с. Температура 17-22°.

29-30 травня: Хмарно з проясненнями, короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 7-12°, вдень 16-21°.

За попередніми даними:

31 травня - 01 червня: 31 травня короткочасний дощ, 01 червня  без істотних опадів. Температура вночі 6-11°, вдень 16-21°.

Прогноз пожежної небезпеки на території області на 28 травня - 30 травня 2021 року

В північних  районах області показник пожежної небезпеки буде знижуватися від високої 4-го класу до малої 2-гокласу. На решті території області очікується відсутня 1-го класу та мала 2-го класу пожежна небезпека.

Гідрологічна  обстановка:

На річках області коливання рівнів води в залежності від інтенсивності випадання опадів.

Ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій і подій:

Під час грози та шквалів не виключені: тимчасові ускладнення у роботі енергетики, зв’язку, комунального господарства; порушення руху транспорту  на окремих ділянках доріг та вулиць.

Враховуючи метеорологічну обстановку та з метою запобігання виникненню небезпечних подій Департамент цивільного захисту звертає увагу на необхідність:

  • неухильного виконання заходів карантину для запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (https://covid19.com.ua/, http://www.vin.gov.ua/koronavirus-operatyvna-informatsiia);
  • заборони розведення багать  у  лісах, випалювання  трави  та  інших рослинних рештків на землях лісового   фонду,   а   також  на  інших  земельних  ділянках,  що безпосередньо   примикають   до   лісу  (у  тому  числі  проводити сільськогосподарські пали);
  • підвищення рівня безпеки і охорони життя людей на водних об’єктах;
  • високої ймовірності укусів кліщами та зміями;
  • запобігання ураження блискавкою;
  • дотримання правил безпечного споживання ранніх овочів і фруктів.
  • уважного збирання і вживання дикорослих грибів.