Оголошення

Гідрометеорологічні умови на період з 16 липня по 20 липня 2021 року

Гідрометеорологічні умови на період з 16 липня по 20 липня 2021 року

За повідомленням Вінницького обласного центру з гідрометеорології на період з 16 липня по 20 липня 2021 року, на Вінниччині утримається температурний режим вищий за норму. Місцями не виключені дощі, окремі грози.

16 липня:Мінлива хмарність, без опадів, вдень: Вітер південний, 5-10 м/с. Температура 29-34°.

17-18 липня: Мінлива хмарність, 17 липня вночі без опадів, вдень місцями короткочасний дощ, місцями гроза, 18 липня вночі місцями короткочасний дощ, місцями гроза, вдень короткочасний дощ, гроза. Вітер 17 липня північно-східний, 5-10 м/с, 18 липня північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 17-22°, вдень 28-33°.

За попередніми даними:

19-20 липня: Місцями короткочасний дощ. Температура 19 липня вночі 17-22°, вдень 27-32°, 20 липня вночі 15-20°, вдень 23-28°.

Прогноз пожежної небезпеки на території області на 16-18 липня:

На переважній частині території області очікується надзвичайна 5-го класу пожежна небезпека. В південно-східних районах області пожежна небезпека підвищиться в Липовці від високої 4-го класу до надзвичайної 5-го класу пожежної небезпеки, в Гайсині утримається середня 3-го класу та висока 4-го класу пожежна небезпека.

Гідрологічна обстановка:

Річки області перебуватимуть у спокійному літньому режимі.

Ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій і подій:

Під час грози не виключені тимчасові ускладнення у роботі енергетики, зв'язку, комунального та сільського господарства; порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг та вулиць;  враження блискавкою.

Враховуючи метеорологічну обстановку та з метою запобігання виникненню небезпечних подій Департамент цивільного захисту звертає увагу на необхідність:

  • неухильного виконання заходів карантину для запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (https://covidl9.com.ua/, http://www.vin.gov.ua/koronavirus-operatyvna-informatsiia);
  • обмеженого перебування на сонці;
  • заборону розведення багать у природних екосистемах;
  • підвищення рівня безпеки і охорони життя людей на водних об’єктах;
  • уважного збирання і вживання дикорослих грибів;
  • високої ймовірності укусів комахами, кліщами й зміями;
  • небезпеку отруєнь недоброякісними продуктами харчування.